עמית למשפחה

משפחות שלהן ילדים עם צרכים מיוחדים מתמודדות עם קשיים מיוחדים. תוכנית "עמית למשפחה" נועדה לסייע ולתמוך במשפחות שלהן ילדים בעלי צרכים מיוחדים, מחלה קשה או  נכות.

במסגרת התוכנית מגיעים פעם או פעמיים בשבוע מתנדבים למשפחות הזקוקות לעזרה, שנבחרו על-ידי צוות מקצועי. המתנדבים מקבלים ליווי, הדרכה אישית וקבוצתית, בהתאם לצרכים של המשפחה והילדים. התוכנית מנסה לבנות עבור המשפחה רשת חברתית תומכת, שתגדיל את החוסן שלה ואת יכולתה להתמודד עם הקשיים העומדים בפניה.

כיום התוכנית פועלת ב- 13 יישובים ברחבי הארץ

תכנית "עמית למשפחה" הנה תכנית סיוע למשפחות בהן ילדים עם מוגבלויות (נכויות פיסיות וחושיות,פיגור שכלי ואוטיזם).
התכנית פותחה ע”י אשלים-הג’וינט בשותפות עם משרד הרווחה, ועוסקת בבניית מערך התנדבות קהילתי עבור הילדים ובני משפחותיהם, על מנת
להפחית מהעומס הכרוך בגידולם וטיפוחם, להעצים את המשפחה ולהעמיד לרשותה מגוון משאבים. כמו כן, אנו שואפים להעלות את המודעות החברתית לבעלי מוגבלויות ובני משפחותיהם. התכנית פועלת באגף לשירותים חברתיים ומלווה ע”י צוות היגוי רב-תחומי.

פעילות:

  • גיוס מתנדבים המגיעים לבתי המשפחות מדי שבוע לפעילויות כגון: משחק, טיול, סיוע בלימודים, לימוד מחשב הסעות לטיפולים, תיווך לשירותים בקהילה ועוד.
  • אירועי העשרה והנאה במועדי ישראל, טיולים, יום ספורט, הפעלות עם בעלי חיים וקייטנות קיץ.
  • שילוב הילדים בפעילויות שונות בקהילה כגון: חוגים ותנועות נוער.
  • פיתוח תכניות העצמה והעשרה להורים.
  • תכנית הדרכה למתנדבים הכוללת ליווי פרטני וקבוצתי ע”י עובדת סוציאלית מהאגף לשירותים חברתיים.

אנו מחפשים מתנדבים: רציניים מסורים ואיכותיים. בעלי יכולת להתמיד ולהתחייב להתנדבות מדי שבוע למשך שנה, והשתתפות בהדרכה קבוצתית אחת לחודש וחצי.

בנוסף ניתן לסייע ב:  * הסעות לפעילויות * ליווי טיולים * הרצאות * קיץ * הפעלות * לימודי מחשב  * חסות לפעילויות. 

דברי תורה

אין לך חשבון? הצטרפו עכשיו!

כניסה לחשבון